Nordic walking

To, że ruch to samo zdrowie – od dawna wiedzą wszyscy. Od jakiegoś czasu coraz więcej osób przekonuje się, że ”chodzenie z kijkami” czyli ruch na świeżym powietrzu bez obciążania stawów, to bardzo pożyteczna rzecz dla organizmu.

W Kątach Rybackich są 2 bardzo ciekawe trasy dla amatorów spacerowania z podpórkami. Jedna – to Szlak czerwony „Las zachodni w Kątach Rybackich”, druga zaś – to Szlak niebieski „Las wschodni w Kątach Rybackich”. Jedno z wyjśc na trasę zaczyna się 20m od naszego domu

 

Jak się przygotować do marszu, jak przebiega trasa oraz o walorach nowego sportu o nazwie ”nordic walking”  ciekawy serwis znajdą Państwo na stronie:

http://www.nordicwalking.sztutowo.pl/?page_id=92 

http://www.nordicwalking.sztutowo.pl/wp-content/folder/folder.html

Spacer nad morze

O plażach Mierzei Wiślanej można powiedzieć bardzo dużo dobrych rzeczy. Plaże te są piękne, są tajemnicze i są wyjątkowe. Kto jeszcze ich nie zna, po prostu – niech żałuje. Zdaje się, że to o tym miejscu śpiewano ”plaża, dzika plaża, morze dookoła, z wysokiego brzegu wieczór mewy woła…”. Kto raz tu przybędzie, zakocha się w tym północno-wschodnim skrawku Polski już na zawsze. Od nas do plaży można dojść spokojnym krokiem spacerowym w 15 minut. To zaledwie kilometrowy odcinek wiodący ładną leśną drogą, lub jak kto woli droga główną ogólnie uczęszczaną

 

Trasy rowerowe

Celom turystycznym i rekreacyjnym na Mierzei Wiślanej służą ciekawe trasy rowerowe.

Większość ze ścieżek rowerowych posiada niezbyt wysoki stopień trudności choć są także trasy liczące wiele kilometrów – głównie dla wytrwałych rowerzystów. W sumie do przejechania jest kilkadziesiąt kilometrów w atrakcyjnych terenach, po zróżnicowanych nawierzchniach: leśnych, polnych, płytowych lub asfaltowych.

Popularne trasy rowerowe to:

  • Szlak Nadmorski – atrakcyjna leśna ścieżka rowerowa łącząca kąpieliska w Kątach Rybackich i Sztutowie (7 km),
  • Szlak Kormoranów – trasa leśna, Muzeum Stutthof – las – rezerwat Kormoranów – Sztutowo (11,5 km),
  • Mała Nadzalewowa Pętla Żuławska - biegnie na trasie: Kąty Rybackie  –Kobyla Kępa  –Kąty Rybackie lub Sztutowo – Kobyla Kępa -Kąty -Sztutowo (7,5 km),
  • Pętla Żuławska- to najdłuższa trasa przebiegająca na linii:  Sztutowo -Łaszka – Płonino –  Groszkowo – Grochowo I – Sztutowska Kępa – Sztutowo (23,4 km).
  • Trasa rowerowa R10- nowa trasa łącząca Mikoszewo od ujścia Wisły Królewieckiej do miejscowości Piaski-do samej granicy Polsko-Rosyjskiej. To ponad 50km oznaczonej i  pięknie usytuowanej trasy przecinającej nasze miejscowości. Trasa jest bardzo malownicza i pięknie położona-warto zrobić sobie wycieczkę chociażby ze względu na piękne widoki i ciekawe miejsca na trasie (54,33 km)

 

Zapraszamy na:

www.mierzeja-wislana.pl

 

Melex nad morze

”Willa Bursztynowa” ma doskonałe usytuowanie – w samym centrum Kątów Rybackich (i tylko 80 m od głównej drogi). Położona w niewielkiej odległości od skraju lasu, opodal przepięknej nadmorskiej plaży z jednej strony, a malowniczego Zalewu Wiślanego z drugiej, gwarantuje spokojny, udany wypoczynek. Do morza (ok. 1 km) prowadzi przepiękna droga leśna. Jeśli ktoś chciałby w 5 minut dostać się na plażę, a nie uprawia wyczynowo biegania, może wybrać przejażdżkę żółtym Melexem (niestety odpłatnie).